Konferencja prasowa na temat dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Dofinansowanie w kwocie 9 mln zł Powiatu Dębickiego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych było tematem dzisiejszej konferencji prasowej , która odbyła się w Starostwie Powiatowym w Dębicy. 5 mln zł z tych środków przeznaczonych zostanie na budowę Zespołu Szkół Specjalnych i 4 mln zł na inwestycje powiatowo-gminne tj. budowę chodników. Gmina Jodłowa otrzyma 800 tys. na budowę sieci wodociągowej w miejscowościach, które cierpią na brak wody.
 
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to 12 mld zł bezzwrotnego wsparcia, które może zostać przeznaczone na inwestycje ważne dla lokalnych społeczności, realizowanych przez podkarpackie samorządy. To już drugi etap konkursu, w którym województwo podkarpackie otrzymało 452 mln zł. Łącznie z pierwszą transzą programu, rozstrzygniętą latem b.r., nasz region otrzyma 789 mln zł. Oceną wniosków konkursowych samorządów zajmowała się komisja, w skład której weszli przedstawiciele szefa rządu oraz trzech ministerstw. Pod uwagę wzięto takie kryteria jak: kompleksowość planowanych inwestycji, ograniczenie emisyjności i ingerencji w środowisko, pomoc osobom niepełnosprawnym, wpływ inwestycji na zapobieganie klęskom żywiołowym, koszt w stosunku do planowanych dochodów samorządu. Środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych mają być wykorzystane do 2023 roku.
Poseł Jan Warzecha poinformował również o pozytywnym zaopiniowaniu wniosku o dofinansowanie modernizacji stadionu lekkoatletycznego przy ul. Paderewskiego w Dębicy. Wyniesie ono 1251 000 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *