„Znane Postacie w Śnieżnej Oprawie”

W sobotę 5 lutego 2011 r. w miejscowości Głobikowa po raz VI odbyła się plenerowa impreza rekreacyjna „Znane Postacie w Śnieżnej Oprawie” – organizowana przez Gminę Dębica. Podczas imprezy zawsze jest wiele atrakcji, które mają na celu poznanie osób pełniących ważne funkcje społeczne w naszym regionie, ćwiczenie wyobraźni autorów prac poprzez rzeźbę lub rysunek, aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu i dobrą zabawę.
Z powodu niewielkiej ilości śniegu zmieniono regulamin konkursu. Młodzież wraz z opiekunami z grup sołeckich mieli za zadanie przedstawienie portretów znanych postaci z życia publicznego w technice dowolnej. Jednak, żeby tradycji uczynić zadość, organizatorzy postanowili zaprezentować cztery rzeźby osób ze świata polityki. Lepieniem ze śniegu polityków zajęli się profesjonalni artyści. Po dwóch godzinach powstały śnieżne figury przedstawiające: Poseł Renatę Butryn, Panią Wojewodę Małgorzatę Chomycz oraz Posłów Jana Burego oraz Jana Warzechę.

Impreza połączona była z kulligiem do leśniczówki na Berdechu. Po powrocie nie zabrakło licznych zabaw, konkursów i nagród dla uczestników. Zaprezentowano także zdjęcia autorstwa Dariusza Tyrpina, których motywem przewodnim było ukazanie poprzednich edycji imprezy „Znane Postacie w Śnieżnej Oprawie”

Choć wybór był trudny, to w końcu wyłoniono zwycięzców:
– I miejsce Sołectwo Brzeźnica z podobizną przedsiębiorcy Jana Halwy,
– II miejsce Sołectwo Zawada z podobizną lekarza Jacka Fidzińskiego,
– III miejsce Sołectwa Pustków – Osiedle z portretem Krystyny Skowrońskiej,
– III miejsce zajęło Sołectwo Paszczyna z podobizną byłego radnego Zbigniewa Stachnika.
Wyróżnienie otrzymało Sołectwo Pustków za podobiznę radnej Agnieszki Gurga.

Poseł Jan Warzecha dziękując za rzeźbę swojego wizerunku wykonaną przez artystę Wacława Jałowca żartował, że kopia wyszła lepiej niż oryginał.