Bal Młodego Wolontariusza

W niedzielę 20 lutego 2011 roku w restauracji hotelu “Gold” odbył się Bal Młodego Wolontariusza.   Zorganizowany został przez Starostwo Powiatowe w Dębicy, przy współpracy z II LO, ZSE w Dębicy oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.
W zabawie uczestniczyło ponad 100 najbardziej aktywnych dębickich wolontariuszy szkół gimnazjalnych, gimnazjum w Pilźnie i Brzostku, I i II LO w Dębicy, LO w Pilźnie, ZS nr 2, ZSE, ZSZ nr 1 oraz ZS nr 4 w Dębicy wraz ze swoimi opiekunami. Obecni byli również wolontariusze świetlicy MOPS, współorganizatorzy oraz osoby bezpośrednio związane z koordynowaniem działań wolontariatu na terenie powiatu dębickiego, Posłowie na Sejm RP Jan Warzecha i Renata Butryn oraz Starosta Powiatu Dębickiego Władysław Bielawa.
Wolontariusze na co dzień poświęcają swój czas innym. W ostatnią niedzielę mieli możliwość spędzić czas integrując się podczas wspólnej zabawy. Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji. Bal rozpoczął się od poloneza, występowali młodzi wokaliści, a całą zabawę poprowadzili wodzireje – bracia Konrad i Bartek Pondo.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Dębicy