Obchody Dnia Strażaka

5 maja 2011 r. w Dębicy odbyły się uroczystości z okazji Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka. Była to okazja, aby podziękować strażakom za ich pracę i pomoc niesioną niemal każdego dnia.
Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Kościele p.w. Bożego Miłosierdzia. Następnie na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbył się uroczysty apel. W uroczystości udział wzięli m. In. Parlamentarzyści Renata Butryn, Kazimierz Moskal, Jan Warzecha oraz Wicewojewoda Podkarpacki Andrzej Reguła, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Edward Brzostowski, st. bryg. Bogdan Kuliga Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Rzeszowie, starosta powiatu dębickiego, ks. Józef Jasiurkowski Kapelan Powiatowy OSP powiatu dębickiego, druh Krzysztof Moskal Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP, Burmistrzowie i Wójtowie miast i gmin powiatu dębickiego, kierownicy zaprzyjaźnionych z komendą instytucji oraz Prezes Koła Emerytów i Rencistów Pożarnictwa powiatu dębickiego ST. Bryg. W stanie spoczynku Zbigniew Mróz.

W trakcie uroczystości zostały wręczone strażakom medale resortowe, korporacyjne i awanse na wyższe stopnie służbowe. W swoich wystąpieniach zaproszeni goście wysoko ocenili działalność strażaków KP PSP w Dębicy, gratulując otrzymanych odznaczeń i awansów. Na zakończenie Powiatowy PSP w Dębicy podziękował przybyłym na uroczystość gościom za współpracę i okazaną pomoc.

Źródło: Informacje dębickie