Promesy z programu Maluch plus rozdane

3 lutego w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyła się konferencja regionalna podsumowująca programy rządowe wspierające politykę społeczną władz lokalnych. Podczas spotkania miało miejsce uroczyste wręczenie promes dla przedstawicieli samorządów, którym przyznana została dotacja w ramach Programu ,,Maluch+” na 2020 rok.

W imieniu władz Miasta Dębicy promesę z rąk Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Aliny Nowak oraz Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart odebrał Burmistrz Miasta Mariusz Szewczyk. Dębica otrzymała dotację w wysokości 1 875 000 zł na utworzenie 75 nowych miejsc żłobkowych.

W ramach inwestycji zaplanowano budowę budynku parterowego przy Przedszkolu Miejskim nr 10 w Dębicy wraz z placem zabaw i niezbędną infrastrukturą techniczną dostosowaną do wieku dzieci żłobkowych. Początek prac przewidziany jest na drugi kwartał 2020 roku.

Warto przypomnieć, że program Maluch Plus obok programu Rodzina 500 Plus jest jednym z głównych filarów polityki prorodzinnej rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że w tym roku:

  • blisko 15,9 mln złotych trafi do samorządów i podmiotów prywatnych z województwa podkarpackiego, które uruchomią nowe instytucje lub nowe miejsca w istniejących już żłobkach, klubach dziecięcych lub u dziennego opiekuna;
  • w województwie powstanie dokładnie 1010 nowych miejsc opieki nad maluchami;
  • na Podkarpaciu powstanie 7 instytucji w gminach, w których do tej pory nie działał żłobek czy klub samorządowy.

Nowe żłobki powstaną w gminach, które do tej pory nie miały takich placówek – gminy: Łańcut, Korczyna, Markowa, Przecław, Gorzyce oraz Lesko. Z terenu powiatu dębickiego oprócz miasta Dębica, promesę otrzymała również gmina Dębica.

www.debica.pl; www.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *