Kłamstwa “sejmowych okupantów”

Kłamstwa sejmowych okupantów, czyli o tym, jak opozycja manipuluje prawdą. Poniżej zamieszczamy najczęściej wysuwane kłamliwe zarzuty wobec działań marszałka i kancelarii Sejmu na ostatnim posiedzeniu Izby, a także wyjaśnienia.Kłamstwo: „Poseł Szczerba mówił na temat”

Poseł Szczerba podczas głosowań nad budżetem nie mówił na temat. Jego wystąpienie było zaplanowaną prowokacją, która miała dać opozycji pretekst do zamrożenia prac nad nowelizacją budżetu na 2017 r. Szczerba już wcześniej naruszał regulamin i łamał zasady parlamentarnej debaty. Jego wykluczenie stało się pretekstem do zerwania przez opozycję obrad. A jakikolwiek pretekst dla opozycji musiał się znaleźć, więc mogła nim być także każda inna sytuacja. Intencją było zerwanie obrad i niedopuszczenie do uchwalenia budżetu na rok 2017, ponieważ nieuchwalenie budżetu skutkuje dymisją rządu. Zamówienie na ten dzień ponad 1000 kanapek w barze Sejmu świadczy o planowanej przez opozycję już dużo wcześniej okupacji parlamentu.
Uniemożliwienie prowadzenia obrad i tym samym sparaliżowanie posiedzenia musiało spotkać się z reakcją marszałka, który czuwa nad przestrzeganiem Regulaminu Sejmu oraz powagi i porządku na sali posiedzeń. Wykluczenie posła z obrad Sejmu jest jedną z sankcji przewidzianych w Regulaminie Sejmu RP. W art. 175 pkt. 5 Regulaminu czytamy: Marszałek ma prawo podjąć decyzję o wykluczeniu posła z posiedzenia Sejmu, jeżeli poseł nadal uniemożliwia prowadzenie obrad i na tym samym posiedzeniu został już upomniany w trybie ust. 4; poseł wykluczony z posiedzenia Sejmu jest obowiązany natychmiast opuścić salę posiedzeń. Jeżeli poseł nie opuści sali posiedzeń, Marszałek Sejmu zarządza przerwę w obradach.
Kłamstwo: „Złamanie zasad organizacji pracy Sejmu”

Wszystkie działania marszałka Kuchcińskiego były zgodne i w granicach obowiązującego prawa. Wszystkie procedury dotyczące zorganizowania 33. posiedzenia, jego kontynuacji na Sali Kolumnowej, odbywających się głosowań i liczenia głosów zostały dochowane.
Wszyscy posłowie mogli uczestniczyć w posiedzeniu, każdy poseł opozycji mógł wejść na Salę Kolumnową, wszyscy zostali powiadomieni o posiedzeniu smsami i poprzez informację na ekranie na sali posiedzeń. W Sieci dostępne są nagrania z Sali Kolumnowej, wykonane przez posłów opozycji. Skoro – jak twierdzą – nie mogli wejść na salę, to jak niby je wykonali?
Kłamstwo: „Zablokowanie możliwości składania wniosków formalnych”

Marszałek Kuchciński podczas głosowań powiedział wyraźnie: Informuję, że realizujemy wniosek formalny, który został przegłosowany na początku. [wniosek posła Sasina w sprawie sposobu głosowania poprawek do budżetu] (…) Wnioski formalne inne będziemy przegłosowywać po zrealizowaniu tego wniosku formalnego, który Wysoka Izba przyjęła…”. Tego zdania posłowie PO i N. już nie cytują, bo nie pasuje do ich manipulacji.Kłamstwo: „Sfałszowana lista obecności”

Zgodnie z art. 7 ust. 5 Regulaminu Sejmu listy obecności zostały wyłożone przez cały dzień i były dostępne dla wszystkich posłów.

Kłamstwo: „Błędnie przeliczone głosy przez posłów sekretarzy, nieprawidłowa ilość posłów sekretarzy”

Głosy na Sali Kolumnowej podczas 33. posiedzenia Sejmu były liczone przez ośmiu posłów sekretarzy, ponieważ dwóch do tego wyznaczonych się nie stawiło. Poseł PSL Krystian Jarubas i posłanka Kukiz’15 Elżbieta Borowska nie brali udziału w głosowaniach i nie liczyli głosów. Oboje zostali wymienieni przez marszałka na wstępie głosowań wśród 10 posłów sekretarzy powołanych do liczenia głosów. W związku z nieobecnością Elżbiety Borowskiej i Krystiana Jarubasa dokonano korekty podziału Sali Kolumnowej na osiem sektorów. Według informacji przedstawionej przez marszałka Sejmu głosy obliczali posłowie sekretarze: Piotr Babiarz, Marcin Duszek, Małgorzata Golińska, Krzysztof Kubow, Daniel Milewski, Piotr Olszówka, Łukasz Schreiber, Artur Soboń. W skład komisji skrutacyjnej powołani zostali posłowie sekretarze Agata Borowiec i Sylwester Tułajew.

Kłamstwo: „Brak kworum”
Marszałek Sejmu opublikował zdjęcie karty ze zbiorczymi wynikami głosowania nad budżetem na 2017 r. Na karcie wpisane są dane z sektorów od I do VIII: ilu posłów głosowało za, ilu przeciw i ilu wstrzymało się. W głosowaniu wzięło udział 236 posłów: 234 było za, 2 przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.
Kłamstwo: “Wyrwana z kontekstu wypowiedź Marszałka Kuchcińskiego o tym, że nie widzi głosujących”
Liczeniem głosów zajmowali się sekretarze w 8 sektorach. Posłowie PO i N. o tym wiedzą, ale cytują tylko te fragmenty stenogramów, które są dla nich wygodne.
Kłamstwo: „Krata montowana w podcieniu budynku S to wynik ostatnich protestów”
Informacja o montażu furtki, a nie „kraty” pojawiła się na stronie Sejmu 15.12.2016 r., czyli dzień przed próbą zorganizowania przez PO i N protestu. Według informacji montaż miał trwać od 16.12 do 23.12. Jak widać, już nawet zwykłe prace budowlane w Sejmie wywołują atak histerii polityków PO, N. i wspierających ich mediów.Kłamstwo: “Zarzuty karne dla przedstawicieli PO i N. za okupację sali posiedzeń.”

To spekulacje i medialne plotki. Nic nie wiadomo na temat takich postępowań.