660. urodziny miasta Dębicy

In Bez kategorii by sanescobarLeave a Comment

W środę 7 marca 2018 r. w Domu Kultury Kosmos odbyła się uroczysta inauguracja roku jubileuszowego 660–lecia nadania praw miejskich Dębicy.
Akademię rozpoczął występ Zespołu Pieśni i Tańca Mali Igloopolanie, następnie zebranych przywitał przewodniczący rady miejskiej Ryszard Pękala oraz rozpoczął okolicznościową sesję Rady Miejskiej w Dębicy.
Kolejnym punktem obchodów były wykłady dr. hab. Andrzeja Olejki pt. „Galicja na drodze do Niepodległości była pierwsza!”, „Krajobraz kulturowy Dębicy i czynniki go kształtujące na przestrzeni wieków” – Tomasza Czapli oraz prezentacja Rocznika Muzeum Regionalnego w Dębicy 2017 przez dyrektora Jacka Dymitrowskiego.
Nie mogło zabraknąć także rozstrzygnięcia konkursu plastycznego dla najmłodszych pt. „Dębica dla małych i dużych” oraz kolorowego występu pt. „Bajka o Dębicy” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 11. Nie mniej wzruszającym punktem środowych uroczystości był występ kilkuletniego Ignacego Chmury, który wykonał piosenkę patriotyczną „Myślimy dzisiaj o Polsce”.

Leave a Comment