Konwencja Programowa PiS 2023

Z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i najważniejszych polityków partii odbyła się w Warszawie dwudniowa konwencja “Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości”.

– Żeby Polska była suwerenna, musi być silna gospodarczo, dająca przyzwoity poziom życia wszystkim obywatelom. Musi być silna militarnie i silna duchowo – powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński w trakcie konwencji w stolicy. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostały najważniejsze propozycje partii na nadchodzącą kampanię. Są to:

  • 800+ zamiast 500+ od 2024 roku;
  • bezpłatne leki dla osób powyżej 65. roku życia oraz dla dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia;
  • darmowe przejazdy autostradami;
  • utworzenia na całym terytorium Polski specjalnej strefy ekonomicznej.

Ponadto, Prawo i Sprawiedliwość zamierza w ramach dyplomatycznej ofensywy doprowadzić do uchylenia traktatu Rosja-NATO z 1997 roku, który co prawda w rzeczywistości nie obowiązuje, ale zdaniem prezesa PiS powinien zostać anulowany.

Prezes podjął również temat odbudowy systemu kształcenia zawodowego, kształcenia rodzimych ekspertów z “atomistyki” do obsługi planowanych przez rząd inwestycji w energetykę jądrową. Zapowiedział wielki program odbudowy polskich zabytków zniszczonych w trakcie wojen oraz zaciekłą (choć nie bezmyślną) walkę o zachowanie polskiej suwerenności z Unią Europejską, w której Prawo i Sprawiedliwość planuje pozostać na swoich warunkach.

Zaznaczono także, że zaprezentowane założenia programowe to dopiero początek propozycji, które partia PiS będzie przedstawiać na kolejnych spotkaniach i wiecach.