Otwarcie dworca PKP w Czarnej

Dworzec PKP w Czarnej oficjalnie otwarty!
– To najlepszy dowód na to, że rząd pana premiera Mateusza Morawieckiego walczy z wykluczeniem komunikacyjnym – powiedział obecny na dzisiejszej uroczystości wiceminister infrastruktury Rafał Weber.
Budowa dworca to projekt zrealizowany w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. Nowy obiekt jest budynkiem parterowym, składającym się z dwóch części połączonych wiatą. Posiada pompę ciepła, energooszczędne oświetlenie z automatyką, a na jego dachu zaprojektowano 12 paneli fotowoltaicznych do pozyskania „zielonej energii”. Do tego obiekt wyposażony został w nowoczesne systemy bezpieczeństwa: monitoringu, kontroli dostępu oraz sygnalizacji włamania i napadu, a także systemy przeciwpożarowe. Koszt inwestycji, finansowanej ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, to 5,5 mln zł.
W uroczystości otwarcia obiektu udział wzięli także m.in.: poseł na Sejm RP Jan Warzecha, wicewojewoda podkarpacka Jolanta Sawicka, starosta powiatu dębickiego Piotr Chęciek, wicestarosta Adam Pieniążek, dyr. biura inwestycji PKP Wojciech Zabłocki, wójt gminy Czarna Józef Chudy.