Otwarcie dworca PKP w Czarnej

Dworzec PKP w Czarnej oficjalnie otwarty!
– To najlepszy dowód na to, że rząd pana premiera Mateusza Morawieckiego walczy z wykluczeniem komunikacyjnym – powiedział obecny na dzisiejszej uroczystości wiceminister infrastruktury Rafał Weber.
Budowa dworca to projekt zrealizowany w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. Nowy obiekt jest budynkiem parterowym, składającym się z dwóch części połączonych wiatą. Posiada pompę ciepła, energooszczędne oświetlenie z automatyką, a na jego dachu zaprojektowano 12 paneli fotowoltaicznych do pozyskania „zielonej energii”. Do tego obiekt wyposażony został w nowoczesne systemy bezpieczeństwa: monitoringu, kontroli dostępu oraz sygnalizacji włamania i napadu, a także systemy przeciwpożarowe. Koszt inwestycji, finansowanej ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, to 5,5 mln zł.
W uroczystości otwarcia obiektu udział wzięli także m.in.: poseł na Sejm RP Jan Warzecha, wicewojewoda podkarpacka Jolanta Sawicka, starosta powiatu dębickiego Piotr Chęciek, wicestarosta Adam Pieniążek, dyr. biura inwestycji PKP Wojciech Zabłocki, wójt gminy Czarna Józef Chudy.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *