Krakowski TEXOM dokończy budowę Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy

W  lutym  2022 r.  ukończona  ma  zostać  budowa Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. Dziś Powiat Dębicki podpisał umowę z wykonawcą inwestycji – konsorcjum firm, których liderem jest TEXOM Sp. z o. z Krakowa.
 
Konsorcjum zobowiązało się wykonać zadanie, które obejmuje budowę budynku ZSS z salą gimnastyczną, boiskiem wielofunkcyjnym oraz siłownią plenerową z placem zabaw, za kwotę 15 232 787,40 zł.
Całkowity koszt budowy nowej siedziby szkoły specjalnej przy ul. Parkowej wyniesie ok. 26 mln zł.

Budowa placówki na działce o powierzchni 1,34 ha, sąsiadującej z Zespołem Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy, odbywa się etapami. Etap pierwszy zakończono jeszcze w grudniu 2018 r. Natomiast do lutego 2022 r. ma nastąpić finał robót budowlanych prowadzonych od stanu surowego zamkniętego do stanu wykończeniowego „pod klucz”.

Dwukondygnacyjny budynek szkoły został zaprojektowany na potrzeby ponad 300 użytkowników. W otoczeniu obiektu powstaną parkingi, boisko i plac zabaw. Uczniowie będą mieć do dyspozycji salę gimnastyczną o pow. blisko 440 m kw., siłownię, sale rehabilitacyjne, sale do zajęć korekcyjnych, hydroterapii, powstaną także gabinety: arteterapii, logopedyczny, psychologiczny, różnego rodzaju pracownie, m.in. poligraficzna, muzyczna, plastyczna i komputerowa.