Konferencja prasowa Mieszkanie Plus

Mieszkania Plus w Dębicy oraz dotacja dla dębickiego powiatu na inwestycje drogowo-mostowe w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg były głównymi tematami dzisiejszej konferencji prasowej przy ul. Ratuszowej, zorganizowanej przez klub randych PiS RM w Dębicy. W konferencji udział wziął także poseł Jan Warzecha oraz starosta Powiatu Dębickiego Piotr Chęciek.

Tuż po ogłoszeniu programu Mieszkanie Plus w lipcu 2016 roku poseł Jan Warzecha i wiceburmistrz Dębicy – Wojciech Iwasieczko spotkali się w Warszawie z Mirosławem Barszczem – prezesem zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości, podmiotu współodpowiedzialnego za realizację tego programu. Była pełna akceptacja radnych PiS i przychylność władz miasta aby przystąpić do projektu budowy mieszkań w ramach rządowego programu. W Warszawie  zaproponowano działkę ponad 1 ha w doskonałej lokalizacji, tuż przy ratuszu i przedstawiono pełną gotowość naszego miasta na budowę dużej liczby tanich mieszkań. Dla Dębicy było to szczególnie istotne, biorąc pod uwagę perspektywę powstawania w niedalekiej przyszłości nowych miejsc pracy na terenie strefy w Zawadzie, a także powrotu do Dębicy wojska na teren dawnych koszar.

Osiedle, powstające przy ul. Ratuszowej w ramach rynkowej części programu Mieszkanie Plus, to aż 201 nowoczesnych mieszkań wykończonych pod klucz i tyle samo miejsc postojowych. Elewacja bloków jest utrzymana w jasnej, szaro-białej kolorystyce a 3-piętrowe, kameralne budynki doskonale współgrają z otoczeniem. Planowany termin zakończenia budowy to III kw. 2021 r. Najmłodsi mieszkańcy będą mieli do dyspozycji plac zabaw. Zaprojektowano go na wewnętrznym dziedzińcu osiedla, dzięki czemu będzie to bezpieczne i spokojne miejsce do zabawy, a dla rodziców i opiekunów – doskonała okazja do nawiązania relacji z nowymi sąsiadami. Niemal 90% stanowią mieszkania 2- i 3-pokojowe, które cieszą się największą popularnością wśród najemców. 

Przy ul. Ratuszowej dostępne są także mieszkania dla osób niepełnosprawnych. Są to lokale mieszkalne znajdujące się na parterze wszystkich budynków. Do większości z nich przypisane są ogródki lokatorskie.