Basen Uzdrowiskowy w Latoszynie oficjalnie otwarty!

W niedzielę 15 września miało miejsce oficjalne otwarcie basenu uzdrowiskowego z wodą siarczkową. Latoszyński ośrodek przyrodoleczniczy od lipca zeszłego roku przyjmuje pacjentów, którzy mogą skorzystać z szeregu zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych, w tym z zabiegów z wykorzystaniem wyjątkowych wód siarczkowo-siarczkowodorowych, którymi dysponują tylko 4 uzdrowiska w Polsce.

15 września miało miejsce oficjalne otwarcie basenu uzdrowiskowego z wodą siarczkową. Latoszyński ośrodek przyrodoleczniczy od lipca zeszłego roku przyjmuje pacjentów, którzy mogą skorzystać z szeregu zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych, w tym z zabiegów z wykorzystaniem wyjątkowych wód siarczkowo-siarczkowodorowych, którymi dysponują tylko 4 uzdrowiska w Polsce.

W planach są dalsze inwestycje takie jak: budynek pijalni, tężnia solankowa, miejsce muzykoterapii-zadaszona scena z widownią, ścieżki ruchowe, plac zabaw, siłownia zewnętrzna i parkingi. Ogólna wartość projektów to 10,7 mln zł z czego dofinansowanie będzie wynosić 6,1 mln zł. Dzięki dotacji, którą udało się zdobyć, projekty zostaną zrealizowane najpóźniej w 2020 roku. W planach jest również obiekt z zapleczem hotelowo–rekreacyjnym. Długofalowe założenia to 3500 pacjentów rocznie i stworzenie bazy noclegowej na ok. 200 łóżek. Budynek o powierzchni użytkowej 7 tys. m² ma być gotowy na jednorazowe przyjęcie ok. 200 kuracjuszy w trybie stacjonarnym i ambulatoryjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *