Nie powstanie milion nowych miejsc pracy

Koalicja PO i PSL 227 głosami odrzuciła w I czytaniu Narodowy Program Zatrudnienia – projekt Prawa i Sprawiedliwości, pomimo poparcia dużej części Sejmu, bo za skierowaniem go do dalszych prac było 208 posłów.
Prawo i Sprawiedliwość zgłosi Program ponownie po wygranych wyborach.
To już kolejny raz PO i Donald Tusk oszukali Polaków, mówiąc jedno robią drugie – jest to już standard w wykonaniu premiera.
Jednak Polacy zobaczyli, że PiS jest realną i wiarygodną alternatywą oraz  że mamy dobre propozycje programowe  i wiemy, jak rozwiązywać najtrudniejsze problemy.
Nasze programy: „Narodowy Program Zatrudnienia” czy „Teraz Rodzina”, to kompleksowe, dobrze przygotowane propozycje.
Polacy chcą zmiany, tłumnie przychodzą na spotkania z Jarosławem Kaczyńskim i politykami PiS. Pomimo przeszkód będziemy dalej ciężko pracować i prezentować Polakom nasze rozwiązania.
Za odrzuceniem projektu Prawa i Sprawiedliwości głosowali wszyscy posłowie  PO – 199 ,i 27 posłów  z PSL.
Zobacz, jak głosowali posłowie:
O to szczegóły Narodowego Programu zatrudnienia:
Obniżenie wysokości składek na ubezpieczenia społeczne na obszarze gmin szczególnie dotkniętych bezrobociem.

Proponuje się zmniejszenie o 50% wysokość składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe w części finansowanej przez pracodawcę, będącego płatnikiem, w przypadku zatrudnienia młodych pracowników w pełnym wymiarze czasu pracy przez okres pierwszych dwunastu miesięcy ich zatrudnienia, przez okres przynajmniej trzech lat.
Pożyczki i kredyty udzielane z Funduszu Wspomagania Zatrudnienia i Funduszu Wspierania Przedsiębiorczości ludzi młodych.
Pierwszeństwo w otrzymaniu pożyczki bądź kredytu będą mieli bezrobotni absolwenci, którzy chcą podjąć działalność gospodarczą. Wnioskodawca zobowiązuje się do utworzenia najmniej trzech miejsc pracy dla ludzi młodych, zatrudnionych na pełnym etacie, na okres co najmniej 3 lat.
Pożyczki i kredyty mogą być umarzane, a spłata kredytu wraz z odsetkami zawieszana, jeżeli sytuacja ekonomiczna przedsiębiorcy ulegnie pogorszeniu.
Odliczanie od podstawy opodatkowania kwoty stanowiącej równowartość jednego miejsca pracy.
Przedsiębiorca, będący podatnikiem może odliczyć od podstawy opodatkowania w podatku dochodowym  kwotę stanowiącą zryczałtowaną wartość kosztu utworzenia nowo utworzonego miejsca pracy, bądź odroczyć termin płatności podatku dochodowego – zarówno podatnik podatku od osób fizycznych, jak też podatnik podatku dochodowego od osób prawnych.
Preferencje podatkowe dla osób zatrudniających absolwentów szkół
Przewiduje się wprowadzenie możliwości zmniejszenia podstawy opodatkowania w podatku dochodowym od osób fizycznych lub podatku dochodowym od osób prawnych dla pracodawców zatrudniających absolwentów.
Zwrot zapłaconego podatku dla przedsiębiorców zatrudniających absolwentów.
Preferencja dotyczy określonych grup absolwentów (wykonujących ściśle określone zawody).
Wsparcie finansowe dla pracowników zatrudnionych na terenie małego miasta lub wsi.
Jeżeli dochód w rodzinie nie przekracza określonego pułapu, a pracownik ma na utrzymaniu małoletnie dziecko lub dzieci, może otrzymać pomoc finansową, której wysokość jest uzależniona od liczby dzieci w rodzinie. Wsparcie finansowe nie może być niższe w tym przypadku niż 200 zł na jedno dziecko.
Bezpośrednia pomoc dla osób poszukujących pracy, pozostających w niepełnym zatrudnieniu (tzw. mini praca).
Minipraca to wykonywanie pracy na podstawie umowy o pracę na czas nie krótszy niż 2 lata i nie dłuższy niż 5 lat, w niepełnym wymiarze pracy przez pracownika, który w momencie zawarcia umowy jest absolwentem lub osobą pobierającą naukę, który to pracownik następnie zawrze umowę o dofinansowanie minipracy z właściwym urzędem pracy. Wynagrodzenie płacone przez pracodawcę nie może być niższe od minimalnego, liczonego proporcjonalnie do czasu pracy. Wysokość pomocy otrzymywanej przez pracownika korzystającego z minipracy do 800 zł.