W Europejskim Centrum Pamięci i Pojednania im. Heleny z Reyów księżnej Jabłonowskiej w Pustkowie- Osiedlu w dniu 30 maja 2012 r. miało miejsce uroczyste podsumowanie VIII edycji konkursu historycznego „ Armia Krajowa w Powiecie Dębickim” , którego corocznym organizatorem jest Pan Jacek Dymitrowski prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Dębickiej.
Na spotkanie przybyli finaliści konkursu wraz swoimi opiekunami, członkowie dębickich stowarzyszeń kombatanckich oraz przedstawiciele samorządów, pod których patronatem był rozgrywany konkurs. Jednym z sponsorów był poseł na Sejm RP Jan Warzecha , którego w tym dniu reprezentowała dyrektor biura poselskiego Kinga Lada-Krawczyk , wręczając specjalne podziękowania od posła dla środowisk kombatanckich oraz gratulacje dla finalistów w postaci okolicznościowych dyplomów.
A oto zwycięzcy:
Szkoły podstawowe:
1. Klasyfikacja grupowa:
III miejsce: SP nr 9 w Dębicy
1. Jan Stępień
2. Karolina Wieczorek
3. Aleksandra Białas
op. Anna Borkowska
II miejsce: SP Pustynia
1. Weronika Kusibab
2. Aleksander Giza
3. Szymon Ciebień
op. Barbara Pociask-Nowak
I miejsce: SP nr 2 w Dębicy
1. Piotr Mroczka
2. Kinga Stachnik
3. Kinga Wrzesień
op. Dorota Majka
2. Klasyfikacja indywidualna:
III miejsce: SP nr 3 w Dębicy
Kinga Madej op. Katarzyna Szukała
II miejsce: SP Pustynia
Szymon Ciebień op. Barbara Pociask-Nowak
I miejsce: SP nr 2 w Dębicy
Piotr Mroczka op. Dorota Majka
Szkoły gimnazjalne:
1. Klasyfikacja grupowa:
III miejsce: Gimnazjum w Wiewiórce
1. Anna Stelmach
2. Piotr Podraza
3. Dominika Radwańska
op. Danuta Rydel
II miejsce: Miejskie Gimnazjum nr 1 w Dębicy
1. Mateusz Urbanek
2. Anna Lisak
3. Mateusz Bochnia
op. Monika Maksoń
I miejsce: Gimnazjum w Brzeźnicy
1. Katarzyna Halwa
2. Patryk Kozak
3. Krzysztof Sulisz
op. Monika Kusibab
2. Klasyfikacja indywidualna:
III miejsce: Gimnazjum w Zawadzie
Kamil Sulisz op. Anna Czechura
II miejsce: Gimnazjum w Wiewiórce
Anna Stelmach op. Danuta Rydel
I miejsce: Gimnazjum w Brzeźnicy
Krzysztof Sulisz op. Monika Kusibab
Szkoły ponadgimnazjalne:
1. Klasyfikacja grupowa:
III miejsce: II liceum Ogólnokształcące w Dębicy
1. Patrycja Zaborowska
2. Marta Miazga
op. Tomasz Czapla
II miejsce: Zespół Szkół nr 2 w Dębicy
1. Katarzyna Machowska
2. Michalina Gąsior
3. Magdalena Cebula
op. Anna Kościelniak
I miejsce: I liceum Ogólnokształcące w Dębicy
1. Patrycja Łączak
2.Filip Wszołek
3. Agnieszka Knych
op. Ludmiła Stelmach-Kołodziej
2. Klasyfikacja indywidualna:
III miejsce: Zespół Szkół nr 2 w Dębicy
Michalina Gąsior op. Anna Kościelniak
II miejsce: I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy
Agnieszka Knych op. Ludmiła Stelmach-Kołodziej
I miejsce: I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy
Patrycja Łączak op. Ludmiła Stelmach-Kołodziej