Uroczyste otwarcie gminnego żłobka w Zawierzbiu

In Bez kategorii by sanescobarDodaj komentarz

9 lutego 2019 roku uroczyście otwarto i poświęcono gminny żłobek w Zawierzbiu – gmina Żyraków.
Koszt tej inwestycji to prawie 2 mln zł, z czego połowę pokryło dofinansowanie z rządowego programu „Maluch Plus”. Władze Gminy argumentowały, że w Zawierzbiu ta placówka jest potrzebna przede wszystkim ze względu na szybki wzrost liczby mieszkańców, bo domków jednorodzinnych w tej miejscowości wciąż przybywa. Ten okazały budynek użyteczności publicznej powinien więc cieszyć się dużym zainteresowaniem. Gratulacje i słowa zadowolenia wyraziła wicewojewoda Lucyna Podhalicz, a poseł Jan Warzecha w swoim przemówieniu podkreślił, że rządowy program „Maluch Plus” zakłada utworzenie w Polsce około 12 tys. nowych żłobków i klubów dla dzieci do trzeciego roku życia.
Działa ich na razie około 4,5 tys. więc pozostało jeszcze wiele do zrobienia. Aktualnie rusza już trzecia edycja programu „Maluch+” na którą przeznaczono w budżecie państwa 2018 i 2019 roku 450 mln zł . 
Wójt Gminy Marek Rączka, dyrektor żłobka Aldona Kowalik oraz inni samorządowcy i mieszkańcy Zawierzbia dziękowali obecnym na uroczystościach przedstawicielom władz państwowych, samorządowych, wykonawcy i wszystkim zaangażowanym w jego dofinansowanie i samą realizację inwestycji.

Źródło zdjęć: CKiP w Żyrakowie 

 

Dodaj komentarz