Jubileusz 60-lecia Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku

In Bez kategorii by sanescobarDodaj komentarz

W sobotę 6 października Zespół Szkół im. Jana Pawła II obchodził jubileusz 60-lecia istnienia.  Do brzosteckiej placówki zjechało się wielu gości – m.in. poseł na Sejm Jan Warzecha, przedstawiciele władz powiatowych i gminnych, przedstawiciel kuratorium i dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół.  Jubileusz był także wspaniałą okazją do spotkania całej społeczności szkolnej – emerytowanych dyrektorów i nauczycieli, obecnych pracowników i uczniów, a także licznego grona absolwentów.

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku jest kontynuatorem Dwuzimowej Szkoły Rolniczej i Dwuzimowej Szkoły Rolniczo-Gospodarczej, które powstały w Brzostku w 1958 roku. Dzięki pracy i zaangażowaniu dyrektorów, nauczycieli, wychowawców i pracowników oraz wsparciu władz ta mała placówka rozrosła się do rozmiarów dzisiejszego zespołu skupiającego różne rodzaje szkół.

Sobotnie uroczystości rozpoczęła msza święta, uroczysty apel, a następnie odbyło się spotkanie okolicznościowe Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców, zaproszonych gości i absolwentów poszczególnych roczników.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz