Dębiccy uczniowie i nauczyciele podsumowali rok szkolny

In Bez kategorii by sanescobarLeave a Comment

W poniedziałek 18 czerwca w Domu Kultury Kosmos odbyło się uroczyste podsumowanie osiągnięć naukowych i artystycznych zdobytych przez uczniów dębickich podstawówek i gimnazjów w minionym roku szkolnym 2017/2018. Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody dla uczniów i nauczycieli – opiekunów laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych. Powodów do dumy i zadowolenia był sporo, bo dębiccy uczniowie łącznie zdobyli aż 78 tytułów laureata i 95 tytułów finalisty w konkursach organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

To był dobry rok również dla całej miejskiej oświaty: 5 dębickich szkół podstawowych znalazło się w pierwszej dziesiątce najlepszych szkół na Podkarpaciu. Pierwsze miejsce w zestawieniu zajęła Szkoła Podstawowa nr 11, na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 5, miejsce piąte zajęła Szkoła Podstawowa nr 9, natomiast 9 lokatę uzyskała Szkoła Podstawowa nr 10.

Także egzaminy gimnazjalne wypadły w naszym mieście bardzo dobrze. Jak mówił dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty – Ireneusz Kozak, średnia z języka polskiego dębickich gimnazjów jest o 3 proc. wyższa niż średnia powiatowa i o 2,7 proc. wyższa niż średnia wojewódzka. Natomiast z matematyki nasi gimnazjaliści osiągnęli wynik 56,2 proc., czyli o 2,4 proc. więcej niż średnia powiatowa i 2,7 proc. więcej niż średnia dla Podkarpacia.

 

fot. UM w Dębicy

 

 

 

 

Leave a Comment