Spotkanie z posłem Maciejem Małeckim w Jodłowej

In Bez kategorii by sanescobarLeave a Comment

W niedzielę 17 czerwca w Jodłowej z mieszkańcami gminy i powiatu spotkał się poseł Maciej Małecki. Były wiceminister Skarbu Państwa w ramach cyklu spotkań polityków PiS „Polska jest jedna” mówił o aktualnej sytuacji w kraju, wprowadzonych reformach oraz planach na przyszłość. Poseł Małecki przypomniał jeden ze sztandarowych programów PiS, tzw. „5-tkę Morawieckiego”:

  1. Obniżka od początku przyszłego roku podatku CIT dla małych firm z 15 do 9 proc.
  2. Wprowadzenie małego ZUS-u naliczanego proporcjonalnie do przychodów dla firm osiągających miesięczne obroty do wysokości 2,5 minimalnych pensji w Polsce.
  3. Wyprawka – 300 złotych na początku roku szkolnego dla każdego ucznia rozpoczynającego naukę w szkole podstawowej i średniej.
  4. Nowy fundusz budowy dróg lokalnych o wartości co najmniej 5 miliardów złotych – tysiące kilometrów odnowionych dróg we wsiach, małych miastach, gminach i powiatach.
  5. Program Dostępność+ 

Z sali padło kilka pytań, np. o program Mieszkanie+, ale także pochwał i wyrazów wdzięczności za dotychczas wprowadzone przez rząd PiS reformy. Spotkanie wraz z posłem Janem Warzechą współorganizował i prowadził szef struktur gminnych PiS w Jodłowej – Paweł Ciszczoń.

 

 

Leave a Comment