300 zł dla ucznia na „Dobry start”

In Bez kategorii by sanescobarDodaj komentarz

„Dobry start”, czyli nowy rządowy program społeczny ma za zadanie wspierać dzieci i młodzież rozpoczynające rok szkolny. To 300 złotych jednorazowego świadczenia dla wszystkich uczniów, bez względu na dochód rodziny. Po raz pierwszy program ma objąć uczniów rozpoczynających rok szkolny 2018/2019.

Świadczenie w wysokości 300 zł na początku roku szkolnego nie tylko zasili budżety domowe, ale i pomoże lepiej doposażyć polskich uczniów. Program będzie realizowany także w następnym roku, a świadczenia otrzyma aż 4 mln 600 osób. Łączny koszt programu to 1 mld 400 mln zł.

Świadczenie nie będzie wypłacane z automatu, czyli, aby je otrzymać, należy złożyć stosowny wniosek: za pośrednictwem Internetu od 1 lipca (poprzez portal Emp@tia), a w tradycyjnej formie papierowej – od 1 sierpnia (np. podczas osobistej wizyty w urzędzie lub pocztą). Wnioski będą przyjmowane do 30 listopada

Wsparcie będzie przysługiwało niezależnie od dochodu, na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 18. roku życia lub 20. roku życia w razie kontynuowania rozpoczętej przed ukończeniem 18 lat nauki w danej szkole. W przypadku dzieci niepełnosprawnych uczących się w szkole świadczenie przysługiwałoby nie dłużej niż do ukończenia 24. roku życia (niezależnie od daty rozpoczęcia nauki w danej szkole).

 

Dodaj komentarz