Budowa łącznika A4 Dębica-Wschód oficjalnie rozpoczęta

In Bez kategorii by sanescobarDodaj komentarz

Symbolicznym wbiciem łopaty we wtorek 29 maja 2018 r. zainaugurowano budowę łącznika autostrady A4 Dębica-Wschód z DK4 i DW985 (Zawada – Pustynia). Jego koszt to ok. 11 mln zł, a realizacja została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014–2020 w kwocie ponad 9,3 mln zł. 1,5 miliona złotych powiat dębicki otrzymał z budżetu województwa podkarpackiego.– Pragnę wyrazić wdzięczność za wsparcie w pozyskaniu funduszy, jakie okazali nam parlamentarzyści, pani wojewoda, pan marszałek, radni wojewódzcy i powiatowi. Szczególne podziękowania kieruję do samorządu województwa podkarpackiego – podkreślił podczas inauguracji Andrzej Reguła, starosta powiatu dębickiego.

W uroczystym wbiciu łopaty uczestniczył także marszałek województwa – Władysław Ortyl. Nie krył swojego zadowolenia z rozwoju inwestycji w tej części województwa: – Cieszę się, że środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego mogą być z sukcesem wydatkowane na inwestycje, które służą rozwojowi Podkarpacia. Dębica jest ważnym miejscem na gospodarczej mapie województwa, gdzie infrastruktura drogowa musi powstawać.

Prace przy budowie łącznika do węzła autostradowego Dębica–Wschód mają potrwać do końca września br. Etap 1 obejmie budowę skrzyżowania typu rondo (czterowylotowego, jednopasowego), drogi wojewódzkiej 985 i drogi powiatowej 1288R oraz 2509R; etap 2 związany będzie z przebudową drogi powiatowej nr 1288R na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 985 w miejscowości Pustynia do węzła autostrady A4 Dębica-Wschód, z wyłączeniem odcinka w obrębie przejazdu kolejowego; etap 3 – rozbudowa drogi powiatowej nr 1288R na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 94 w miejscowości Zawada do węzła autostrady A4 Dębica-Wschód, z wyłączeniem odcinka w obrębie wiaduktu drogowego nad linią kolejową wraz z odcinkami dojazdowymi do obiektu.

 

Info na podst. http://www.powiatdebicki.pl/

 

 

 

Dodaj komentarz