Poseł Joanna Lichocka spotkała się z dębiczanami

In Bez kategorii by sanescobarLeave a Comment

Redaktorka, dziennikarka, autorka filmów dokumentalnych, aktualnie poseł na Sejm VIII kadencji – Joanna Lichocka w sobotę 21 kwietnia spotkała się z mieszkańcami Dębicy w ramach zapowiadanego na konwencji partii w Warszawie cyklu spotkań z Polakami. Czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości znani z mediów planują do końca lipca odwiedzić 760 miejsc w kraju. Głównym celem takich spotkań jest wsłuchanie się w potrzeby i problemy ludzi.
Poseł Lichocka na sobotnim spotkaniu podsumowała dotychczasowe osiągnięcia rządu PiS, przedstawiła plany zmian na najbliższą przyszłość, wysłuchała oczekiwań mieszkańców naszego regionu i obiecała wyciągnąć wnioski ze spotkania i przekazać usłyszane postulaty ministrom.
Padło sporo pochwał dla dotychczasowych działań rządu, ale również pytań i wątpliwości skierowanych zarówno do gościa, jak i gospodarza spotkania – posła Jana Warzechy. Wśród poruszonych tematów znalazły się zagadnienia z dziedziny samorządu (finansowanie remontów dróg), gospodarki i inwestycji na Podkarpaciu i w Dębicy, reformy oświaty i szkolnictwa wyższego, polityki społecznej (obniżenie składek ZUS), walki ze smogiem oraz spraw dotyczących funkcjonowania mediów publicznych i projektu obywatelskiego dotyczącego aborcji.
Poseł Lichocka przestrzegła, że opozycja przy pomocy przychylnych sobie mediów prowadzi tak wyreżyserowane działania, aby przekonać społeczeństwo, że aktualny rząd Prawa i Sprawiedliwości prawie nie różni się od rządzącej 8 lat ekipy PO-PSL, która zasłynęła z pazerności na państwową kasę i z wielomiliardowych afer. – My jednak, nawet gdy popełnimy błędy, to wyciągamy z nich szybko wnioski i je naprawiamy – stwierdziła Lichocka.
 

Leave a Comment