Kolejny etap na drodze do budowy Mieszkań Plus w Dębicy

In Bez kategorii by sanescobarLeave a Comment

We wtorek 17 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Dębicy nastąpiło podpisanie Protokołu Uzgodnień Inwestycyjnych z Funduszem Sektora Mieszkań dla Rozwoju reprezentowanym przez Bank Gospodarstwa Krajowego S.A. w Warszawie.

W dokumencie określone zostały obowiązki stron w zakresie przygotowania i realizacji budowy mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. W imieniu BGK Nieruchomości protokół podpisał Członek Zarządu – Grzegorz Muszyński, a w imieniu miasta – burmistrz Mariusz Szewczyk.

W ramach programu na trzech działkach miejskich o powierzchni ok. 1.3 ha przy ul. Ratuszowej planowane jest wybudowanie na wynajem ok. 200 mieszkań w budynkach wielorodzinnych 4-kondygnacyjnych. Mieszkania o różnej powierzchni (od ok. 30m2 do ok. 70m2) wyposażone będą we wszystkie media, wraz z wykończeniem umożliwiającym zamieszkanie po ich umeblowaniu przez najemców. Zagospodarowanie działek obejmuje także wybudowanie placu zabaw, miejsc postojowych dla samochodów wraz z dojściami i dojazdami do budynków. Szczegółowy projekt architektoniczno-budowlany wraz z zagospodarowaniem działek jest w trakcie opracowywania. Uzyskanie pozwolenia na budowę i rozpoczęcie robót planowane jest w IV kwartale 2018 r., natomiast zakończenie budowy na koniec 2019 r. Obecnie, poza pracami projektowymi i budowlanymi, będą uzgadniane szczegóły naboru oraz warunki najmu mieszkań i po ich zatwierdzeniu podane zostaną do publicznej wiadomości.

 

Leave a Comment