Puchar Polski w Sumo – Dębica 2018

In Bez kategorii by sanescobarLeave a Comment

W niedzielę 25 lutego na Hali Sportowej MOSiR w Dębicy odbył się Puchar Polski Seniorów i Seniorek oraz Juniorów i Juniorek w Sumo. Były to pierwsze krajowe zawody w tym roku oraz pierwszy etap eliminacji do Mistrzostw Europy Seniorów, które odbędą się pod koniec kwietnia w Plovdiv w Bułgarii.
Niedzielne zawody stanowiły również preeliminacje do Mistrzostw Świata juniorów, które odbędą się w lipcu na Tajwanie oraz Mistrzostw Europy juniorów w Estonii.
Wśród ponad 200 zawodniczek i zawodników z całego kraju nie zabrakło reprezentantów Dębicy na czele z brązową medalistką zeszłorocznych The World Games oraz aktualną Mistrzynią Europy – Magdaleną Macios.
Podopieczni trenera Andrzeja Jedynaka, czyli zawodnicy LUKS-u Lubzina, wystąpili w w 8-osobowym składzie: Magdalena Macios, (kat. 65 kg seniorek), Sara Rejniak, (60 kg) i Sylwia Kamińska (55 kg), Rafał Głodek (senior – kat. 92 kg), Przemysław Kubisztal (kat. 70 kg). Jako junior Dębicę reprezentował Hubert Dęborowski (kat. 70 kg), Adrian Gondek (kat. 80 kg) i Jakub Nowakowski (kat. 100 kg).

Leave a Comment