Otwarcie wystawy poświęconej Kardynałowi Adamowi Kozłowieckiemu SJ w Sejmie

In Bez kategorii by sanescobarLeave a Comment

W czwartek 25 stycznia o godz. 11.00 w holu głównym gmachu Sejmu na I piętrze odbyło się otwarcie wystawy pt. „In nomine Domini. Misjonarze Afryki. Kardynał Adam Kozłowiecki SJ (1911-2007)” zorganizowanej z inicjatywy Fundacji im. Ks. Kard. Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic” w związku z dziesiątą rocznicą śmierci duchownego.Patronat honorowy nad wystawą objął marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, który również dokonał uroczystego otwarcia w obecności m.in. posłów, duchownych oraz arcybiskupa Henryka Hosera.

Wystawa jest swoistą podróżą przez kolejne etapy życia i działalności Adama Kozłowieckiego, pozwalając zapoznać się także z historią, kulturą i tradycją Polski i Zambii. Niezapomnianym wydarzeniem z życia Kardynała jest również jego ponad pięcioletni pobyt w obozach koncentracyjnych, takich jak Auschwitz – Birkenau czy Dachau. Jest to spotkanie z człowiekiem wszechstronnie wykształconym, znającym dziesięć języków, wychowanym w szacunku dla polskiej tradycji i w zamiłowaniu do pracy, obrońcą praw człowieka i orędownikiem niepodległości narodów Afryki.

Ekspozycja składa się z 24 plansz ekspozycyjnych (o wymiarach 100 cm x 160 cm) rozmieszczonych na jedynie tego rodzaju w Polsce ramach ekspozycyjnych MultiQUBE (o wymiarach 125 cm x 200 cm) oraz urządzeń multimedialnych: piramid holograficznych, ekranów dotykowych (3 szt.) i monitorów LCD.

Wystawę można będzie obejrzeć w Sejmie do 29 stycznia.

Leave a Comment