70 urodziny dębickiej biblioteki

In Bez kategorii by sanescobarLeave a Comment

W czwartek 14 grudnia 70. urodziny Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy świętowali czytelnicy oraz byli i obecni pracownicy placówki. W uroczystości wzięli udział także zaproszeni goście, reprezentanci miejskich i powiatowych instytucji, miłośnicy literatury i stali bywalcy dębickiej czytelni. W imieniu posła Jana Warzechy życzenia i gratulacje za dotychczasową działalność na ręce dyrektor Marzeny Kowalskiej złożyła Aneta Sękowska – szefowa biura poselskiego.
Swoją oficjalną działalność dębicka biblioteka rozpoczęła w 1947 roku decyzją Powiatowej Rady Narodowej w Dębicy. Początki były niełatwe – ze względu na brak stałej siedziby i skromnego księgozbioru. Dziś biblioteka główna mieści się w niedawno wyremontowanym i wyposażonym budynku przy ul. Akademickiej, posiada 4 filie i dziesiątki tysięcy woluminów. Po remoncie i zakupie nowego sprzętu liczba osób odwiedzających placówkę zwiększyła się 3-krotnie. To zarówno czytelnicy wypożyczający książki, jak i uczestnicy lekcji bibliotecznych czy spotkań z autorami i ciekawymi ludźmi.
Czwartkowe jubileuszowe obchody uświetnił występ Tomasza Drabiny – akordeonisty, laureata licznych konkursów i festiwali oraz stypendysty Ministra Kultury i Sztuki.

fot. Monika Rojek-Kałek, Urząd Miejski w Dębicy

 

Leave a Comment