Festiwal Sportu w Dębicy

In Bez kategorii by sanescobarLeave a Comment

W minioną niedzielę 24 września w naszym mieście odbył się Festiwal Sportu zorganizowany w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu.
Podczas imprezy w osiemnastu strefach aktywności rozmieszczonych na hali sportowej MOSiR można było wziąć udział w zawodach, pokazach, konkursach i innych atrakcjach przygotowanych specjalnie dla uczestników Festiwalu.
Na zdjęciu poniżej można zobaczyć przedstawicieli Strefy Strzeleckiej (Wojska Obrony Terytorialnej).

Żołnierze trzymają nowy karabinek GROT (określany wcześniej mianem MSBS – 5,56), który już wkrótce ma wejść do powszechnej służby w Wojsku Polskim. GROT to pierwsza nowoczesna konstrukcja karabinka automatycznego, która w całości została zaprojektowana i skonstruowana w Polsce przez inżynierów z Fabryki Broni „Łucznik” Radom oraz Wojskowej Akademii Technicznej. W niedalekiej przyszłości ma ona zastąpić w Wojsku Polskim oraz Wojsku Obrony Terytorialnej wysłużone konstrukcje rosyjskie bazujące na karabinku automatycznym AK, które aktualnie nie przystają do nowoczesnego sposobu prowadzenia działań bojowych. Na tegorocznych Targach Zbrojeniowych w Kielcach podpisano już pierwszą umowę, która przewiduje dostarczenie oddziałom WP oraz WOT ponad 53 tys. sztuk tej broni w różnych wersjach. Rrząd Prawa i Sprawiedliwości wdrożył w życie plan jak najszybszego wyposażenia polskich żołnierzy w nowoczesną broń automatyczną, zatem tym bardziej cieszy, iż docelową konstrukcją tego rodzaju będzie karabinek w całości wymyślony i wyprodukowany w Polsce.

Strefa Nauki Pierwszej Pomocy  (Centrum Szkoleń Anna Sroka)

Leave a Comment