„Narodowe czytanie” w odnowionej bibliotece

In Bez kategorii by sanescobarLeave a Comment

W nowo wyremontowanych pomieszczeniach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Dębicy odbyło się tegoroczne spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”.
 Tym razem zaproszeni goście wcielali się w postaci z „Wesela” S. Wyspiańskiego. W czwartek 21 września przy ul. Akademickiej spotkali się przedstawiciele różnych środowisk i instytucji, by wspólnie na głos odczytywać ten jeden z najbardziej znanych polskich dramatów.
Poseł Jan Warzecha ponownie wcielił się w rolę Dziennikarza, a wśród pozostałych lektorów znaleźli się m.in. burmistrz Dębicy, dyrektor MOK, prezesi miejskich spółek, dowódca 33. Batalionu Piechoty Lekkiej 3. Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej i inni.
Wydarzeniu towarzyszyło uroczyste otwarcie „odświeżonej” biblioteki. Podczas trwającego kilka miesięcy remontu budynek został wewnątrz gruntownie odmalowany i wyposażony w specjalny system niwelujący wilgoć. Koszt remontu wyniósł 1,3 mln zł. Założona w październiku 1947 roku dębicka biblioteka w tym roku obchodzi 70-lecie swojej działalności.
Do korzystania ze zbiorów oraz nowoczesnej czytelni zaprasza dyrektor placówki – Marzena Kowalska.

 

 

 

Leave a Comment